zadzwoń: 605 24 24 24 również w weekendy

pompy
ciepła

Pompy ciepła

Wykonujemy odwierty pod gruntowe pompy ciepła (odwierty geotermalne) przy wykorzystaniu wysokowydajnego procesu wiercenia otworów charakteryzującego się bardzo wysokim ciśnieniem roboczym, sięgającym do 35 bar.

Pompa ciepła to najbardziej ekologiczne i oszczędne urządzenie grzewcze. Jest najpopularniejszym sposobem ogrzewania w Skandynawii, również w Polsce zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Pompa ciepła służy do ogrzewania budynków i przygotowania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania wody w basenach oraz chłodzenia pomieszczeń jako klimatyzacja. Zasada działania pompy ciepła opiera się na znanych zjawiskach i przemianach fizycznych. Do ogrzewania pompa ciepła wykorzystuje energię geotermalną zakumulowaną w gruncie, zatem nie potrzebuje paliwa, a energia, którą wykorzystuje, każdego dnia jest uzupełniana przez naturę. Nie musimy za nią płacić i nie musimy się obawiać, że jej zabraknie. Dzięki pompie ciepła staniemy się niezależni od dostawców tradycyjnych paliw. Pompa ciepła to także ekologia, gdyż pracujące urządzenie grzewcze nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery a w dobie kurczących się zasobów węgla, ropy i gazu jest najlepszym rozwiązaniem.

Zobacz nasze realizacje

Wszystkie realizacje

Najbardziej energooszczędnym, najczęściej wybieranym dolnym źródłem są wymienniki pionowe, które gwarantują pełną stabilizację temperatury dolnego źródła, co przy tym idzie bardzo wysoką efektywność pracy całego układu. Pompa ciepła odbiera energię zgromadzoną w gruncie, więc musi być ona stale odnawiana, dostarcza ją słońce, deszcz a także ciepło pochodzące z wnętrza ziemi. Tak zwane sondy, czyli wymiennik z rur pionowych, umieszcza się w odwiertach o głębokości nawet 100 metrów a czasem głębiej, gdzie grunt ma już stałą temperaturę przez cały rok- około 10 stopni Celsjusza. Długość rur wymiennika oczywiście nie jest przypadkowa, ponieważ za każdym razem trzeba ją precyzyjnie dobrać. Powinno się zacząć od wykonania bilansu cieplnego dla budynku, doboru pompy i na podstawie zapotrzebowania cieplnego samej pompy dobiera się wymiennik. Do ogrzewania małego domu wystarczają dwa odwierty o głębokości po 80 metrów, dla domu o średniej wielkości głębokość trzeba zwiększyć do około 100 metrów a dla dużej rezydencji łączna długość odwiertów zwykle przekracza 300 metrów. Wszystkie rury wymiennika trafiają do studzienki, w której łączą się w jeden duży kolektor zasilający i jeden powrotny, a ze studzienki do pomieszczenia z pompą ciepła prowadzona jest już tylko jedna para rur.

Beskidzkie Centrum Wiertnicze specjalizuje się w wierceniu kolektorów pomp ciepła tzw. sond pionowych.

Podczas wiercenia pionowych kolektorów pomp ciepła, stosujemy opatentowane sondy pionowe tzw. turbo kolektory, które są udoskonaleniem standardowej sondy o gładkim przekroju wewnętrznym. Udoskonalenie to pozwoliło na poprawę parametrów uzysku cieplnego z odwiertu. Kolektor Turbo dzięki specjalnemu profilowi wewnętrznemu, wymusza przepływ turbulentny medium (bez konieczności zwiększenia jego prędkości przepływu), zmniejszając jednocześnie opór cieplny odwiertu.

Pomiary oporu termicznego odwiertu z zainstalowanym kolektorem Turbo dają rezultat na poziomie 0,07K(/Wm)1, co stanowi wynik korzystniejszy o 20% w stosunku do kolektora laminarnego. To znacząco podwyższa współczynnik COP pompy ciepła.

Co nas wyróżnia?

Doświadczenie zdobywane od 2005 roku i zadowolenie wielu klientów na terenie Śląska oraz Małopolski
Praca na jakość, a nie ilość - w oparciu o nowoczesną technologię i sprzęt oraz najwyższej jakości materiały
Zachowanie porządku w trakcie i po zakończeniu prac – bez niszczenia działek, ogrodów i kostki brukowej
Możliwość wykonania studni
głębinowej w trudno
dostępnych miejscach, także
w terenie górskim
Prawdziwe
studnie
o dużych
średnicach
Wiercenie dolnego źródła do głębokości 200 metrów
Wiercenie w każdych warunkach geologicznych – również w najtwardszych skałach.

referencje:

Skontaktuj się z nami

Beskidzkie Centrum Wiertnicze Marcin Wapienik

Cisownica 190/5
43-440 Goleszów k/Ustronia

Zamów BEZPŁATNĄ WYCENĘ na działce już dziś!

605 24 24 24
biuro@bcw.pl
Dostępność 7 dni w tygodniu Wiercimy również w zimie

BESKIDZKIE CENTRUM WIERTNICZE Marcin Wapienik realizuje projekt pn. "Wdrożenie w przedsiębiorstwie technologii wysokowydajnego procesu wiercenia otworów pod studnie głębinowe oraz gruntowe pompy ciepła szansą na rozwój przedsiębiorstwa" w ramach działania 3.2 "Innowacje w MŚP" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zakup nowoczesnej przewoźnej sprężarki, charakteryzującej się wysokim ciśnieniem roboczym do wiercenia otworów pod studnie głębinowe oraz gruntowe pompy ciepła (odwierty geotermalne), w celu wdrożenia na rynek udoskonalonych usług.

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 PLN

Wartość wkładu z Funduszy Europejskich: 799 932,00 PLN