zadzwoń: 605 24 24 24 również w weekendy

pompy
ciepła

Pompa ciepła - zalety

WYGODA ŻYCIA

Pompy ciepła są urządzeniami praktycznie bezobsługowymi, gdyż nie wymagają transportu i magazynowania paliwa tak, jak w przypadku kotłów olejowych czy gazowych. Obsługa ogranicza się do ustawienia żądanych temperatur w pomieszczeniu i wody użytkowej, które łatwo można zmieniać. Poza tym, cyfrowy wyświetlacz pompy ciepła powiadamia, w łatwy do zrozumienia sposób, jakie operacje wykonuje urządzenie i pozwala sprawdzić ustawienia. Pompa posiada możliwość podłączenia modułu, który pozwala na to, aby zaprogramowane wcześniej ustawienia można było uruchomić zdalnie. np. z internetu. Funkcja przydatna dla osób często przebywających poza domem

CICHA PRACA

Pompy ciepła mają dobrą izolacje akustyczną. Niski poziom hałasu, który nie przekracza 42 dB (na poziomie nowoczesnej lodówki albo dwóch cicho rozmawiających osób) także ułatwia wybór miejsca usytuowania urządzenia. Pompa ciepła nie wymaga ani przewodów wentylacyjnych ani kominowych. Trzeba do niej jedynie doprowadzić przewody z dolnego i górnego źródła ciepła oraz zasilanie elektryczne.

EFEKT EKOLOGICZNY

Pompa ciepła nie produkuje spalin, a użyty w niej czynnik roboczy jest przyjazny dla środowiska i nieszkodliwy dla powłoki ozonowej. Natomiast cała instalacja jest instalacją niskociśnieniową i z tego względu uważaną za bardzo bezpieczną.

WSPÓŁPRACA Z INNYMI SYSTEMAMI GRZEWCZYMI

Pompy ciepła są niezwykle elastyczne jeśli chodzi o dostosowanie ich do różnych konfiguracji układów grzewczych i układu klimatyzacji. Wynika to zarówno z algorytmu oprogramowania sterownika, jak i koncepcji budowy. W pompach ciepła uzyskano także niezwykłą elastyczność jeśli chodzi o możliwość podłączenia zewnętrznych urządzeń sterowanych z pompy ciepła, dzięki zastosowaniu złącza czujników temperatury oraz złącza sygnałów sterujących. Pompy ciepła są więc urządzeniami, które bardzo łatwo przystosować do specyficznych układów grzewczych i klimatyzacyjnych.

OBNIŻ OPŁATY O 70%

Wykorzystując gruntowe pompy ciepła można zaoszczędzić do 70% rocznie na opłatach za media użyte do ogrzewania i chłodzenia budynku oraz podgrzewania ciepłej wody.

CZYSTOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Bez ognia, bez wyziewów, bez zapachów. Cicho, komfortowo i bezpiecznie w użytkowaniu rok po roku.

NIEZAWODNOŚĆ

Sprawne działanie - lata użytkowania z gwarancją i pakietem wieloletniej obsługi serwisowej.

WIELOFUNKCYJNOŚĆ

Ogrzewanie, klimatyzacja i bieżąca ciepła woda z tego samego niewielkiego urządzenia.

KOMFORTOWE OGRZEWANIE

Pompy ciepła efektywnie współpracują z klimakonwektorami oraz z tzw. niskotemperaturowymi systemami ogrzewania pomieszczeń, jak ogrzewanie podłogowe i ścienne.

Co nas wyróżnia?

Doświadczenie zdobywane od 2005 roku i zadowolenie wielu klientów na terenie Śląska oraz Małopolski
Praca na jakość, a nie ilość - w oparciu o nowoczesną technologię i sprzęt oraz najwyższej jakości materiały
Zachowanie porządku w trakcie i po zakończeniu prac – bez niszczenia działek, ogrodów i kostki brukowej
Możliwość wykonania studni
głębinowej w trudno
dostępnych miejscach, także
w terenie górskim
Prawdziwe
studnie
o dużych
średnicach
Wiercenie dolnego źródła do głębokości 200 metrów
Wiercenie w każdych warunkach geologicznych – również w najtwardszych skałach.

referencje:

Skontaktuj się z nami

Beskidzkie Centrum Wiertnicze Marcin Wapienik

Cisownica 190/5
43-440 Goleszów k/Ustronia

Zamów BEZPŁATNĄ WYCENĘ na działce już dziś!

605 24 24 24
biuro@bcw.pl
Dostępność 7 dni w tygodniu Wiercimy również w zimie

BESKIDZKIE CENTRUM WIERTNICZE Marcin Wapienik realizuje projekt pn. "Wdrożenie w przedsiębiorstwie technologii wysokowydajnego procesu wiercenia otworów pod studnie głębinowe oraz gruntowe pompy ciepła szansą na rozwój przedsiębiorstwa" w ramach działania 3.2 "Innowacje w MŚP" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zakup nowoczesnej przewoźnej sprężarki, charakteryzującej się wysokim ciśnieniem roboczym do wiercenia otworów pod studnie głębinowe oraz gruntowe pompy ciepła (odwierty geotermalne), w celu wdrożenia na rynek udoskonalonych usług.

Całkowita wartość projektu: 1 316 100,00 PLN

Wartość wkładu z Funduszy Europejskich: 799 932,00 PLN